Kilpailumenestys

Kerhomme jäsenet osallistuvat aktiivisesti Suomen Moottoriliiton (SML) alaisiin kilpailuihin. Olemme koonneet tälle sivulle tietoja kerhomme jäsenten menestyksestä kilpailujen parissa!

Päijänteen Ympäriajo (20.3.2021-21.3.2021)

SME2- ja A2-luokka
3. Niklas Laankoski (6:03:27,60), koko A-luokassa ja yleiskilpailussa sijoitus 6. 

C1-luokka
1. Marko Raiski (6:18:36,29), koko C-luokassa sijoitus 11.

Pariajo
1. Sami Ikonen ja Tero Kivimäki (1:58:04,56)
8. Kaj Ahola ja Joona Ahola (2:20:51,47)
10. Anssi Alahuhta ja Tero Finnilä (2:23:45,86)
15. Arto Virkki ja Jouni Salo (2:37:18,41)
18. Milja Käpynen ja Karoliina Leinonen, AsikMK (3:19:11,96)

Kangasala-Enduro V (6.3.2021)

SME1-luokka
16. Tero Kivimäki (1:44:15,66)
20. Kimmo Julku (1:49:21,61)
23. Joona Ahola (1:52:16,74)

SME2-luokka
4. Niklas Laankoski (1:30:33,37), A2-luokassa sama sijoitus, yleiskilpailun 8.
34. Leevi Sarviluoma (1:59:59,81)

B1-luokka
4. Tero Kivimäki (1:44:15,66), koko B-luokassa sijoitus 14.
8. Kimmo Julku (1:49:21,61), koko B-luokassa sijoitus 31.
11. Joona Ahola (1:52:16,74), koko B-luokassa sijoitus 35.

B2-luokka
15. Leevi Sarviluoma (1:59:59,81), koko B-luokassa sijoitus 42.

C1-luokka
5. Ville Tolvila (47:55,61), koko C-luokassa sijoitus 14.
7. Valtteri Ilomäki (49:21,24), koko C-luokassa sijoitus 26.
16. Veli-Matti Kekki (55:23,26), koko C-luokassa sijoitus 52. 
17. Jani Malvisalo (55:53,30), koko C-luokassa sijoitus 53.
19. Jesse Kuusi (1:03:29,76), koko C-luokassa sijoitus 63.

C2-luokka
7. Markus Saarimaa (48:47,77), koko C-luokassa sijoitus 22.
8. Toni Karvonen (49:09,70), koko C-luokassa sijoitus 24.
17. Jukka Gren (54:01,84), koko C-luokassa sijoitus 48.
20. Arto Ahonen (58:29,40), koko C-luokassa sijoitus 58.
21. Tarmo Lehtinen (59:51,15), koko C-luokassa sijoitus 59.
25. Milja Käpynen (1:07:23,79), koko C-luokassa sijoitus 65.

C3-luokka
6. Eeli Saari (47:44,47), koko C-luokassa sijoitus 11.

V40-luokka
10. Tero Kivimäki (1:44:15,66)

V50-luokka
2. Sami Ikonen (1:06:50,92)
3. Timo Koivula (1:09:04,17)
21. Jorma Kakko (1:15:47,06)
28. Petri Vilander (1:18:05,96)
32. Kaj Ahola (1:21:48,98)

V60-luokka
10. Arto Virkki (56:10,39)

Sysmän SM-endurokilpailu (27.2.2021)

Yleiskilpailu, SME2- ja A-luokka
4. Niklas Laankoski (1:36:05,68) 

SME1-luokka
14. Kimmo Julku (1:53:14,98)

A2-luokka
3. Niklas Laankoski (1:36:05,68)

B1-luokka
5. Kimmo Julku (1:53:14,98)

C1-luokka
11. Veli-Matti Kekki (1:27:00,33)

C2-luokka
5. Leevi Sarviluoma (1:10:20,80)

V50-luokka
1. Timo Koivula (1:06:26,59)
2. Sami Ikonen (1:06:37,89)
13. Janne Koivula (1:12:48,19)
17. Petri Vilander (1:15:06,97)